logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  BCOPW włącza się w akcję "różowa skrzyneczka"
  Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do prospołecznej inicjatywy jaką jest „Różowa skrzyneczka” – oddolna inicjatywa, której celem jest walka z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.


  Akcja, która ma na celu zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja poprzez włączenie do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Oprócz walorów edukacyjnych akcja jest również elementem wyrównywania szans, działań na rzecz równości i praw człowieka.

  Czy wiecie, że blisko 500.000 kobiet w Polsce nie stać na zakup podpasek i tamponów?!

  Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do tej akcji, pamiętajmy, że to co dla nas jest standardem, dla innych nadal może być trudnością.

  W bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu umieściliśmy dwie skrzyneczki, jedną na tyłach kawiarenki Bistro, drugą na 1 piętrze (wychodząc z windy po prawej stronie), w środku znajdują się DARMOWE podpaski, wkładki i tampony. Weź, jeśli potrzebujesz. Podziel się, jeśli masz nadmiar!

  Środki menstruacyjne można przynosić do BCOPW, do Welcome Desku od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

  Pomagajmy sobie nawzajem <3.

  DO POBRANIA - TUTAJ

  PLAKAT - TUTAJ