logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

    Bydgoscy społecznicy roku!
    Bydgoszczanka i bydgoszczanin zostali wyróżnieni w konkursie „Społecznik Roku” tygodnika Newsweek. Za swoje zaangażowanie podczas pandemii w 2020 roku nagrodzeni zostali Joanna Czerska-Thomas i Kosma Kołodziej. Gratulujemy!


    Newsweek od lat organizuje ogólnopolski konkurs na „społecznika roku”, aby wyróżnić osoby, które bezinteresownie pomagają innym, wspierają najbardziej potrzebujących i aktywizują lokalne społeczności. W tym roku kapituła konkursowa uhonorowała tytułem „Społecznika Roku” trzy osoby, a oprócz tego postanowiła wyróżnić działalność społeczną trzech innych osób, przyznając im nagrody specjalne. Wśród nich znaleźli się: Joanna Czerska-Thomas i Kosma Kołodziej, pochodzący z Bydgoszczy.

    Joanna Czerska-Thomas to bydgoska radna, ale przede wszystkim przedsiębiorczyni i społeczniczka, która na co dzień wspiera innych przedsiębiorców i broni praw kobiet. Kosma Kołodziej z wykształcenia jest doktorem nauk o zdrowiu, ratownikiem medycznym i elektroradiologiem oraz wykładowcą w trzech uczelniach wyższych (Collegium Medicum,  UMK i BSW). Razem włączyli się w akcję „Wsparcie dla szpitala”, pozyskując (przy wsparciu dobroczyńców) ok. ćwierć miliona złotych. Pomoc otrzymało łącznie 19 szpitali, a także bydgoskie domy dziecka, noclegownie, DPS-y, hospicja, Dom Samotnej Matki i jadłodzielnie. Uszyto 750 fartuchów flizelinowych dla medyków, przekazano tysiące maseczek, czepków, kupiono kombinezony, gogle, 450 przyłbic, płyny dezynfekcyjne, mydła, koce oraz załatwiono kilkutygodniowy catering dla zespołów ratowniczych oraz oddziałów bydgoskich szpitali.

    Dziś o godz. 17:00 odbyła się wirtualna gala, na której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom. Transmisję z gali można obejrzeć TUTAJ.