logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Szukamy Wolontariuszy Roku 2020
  Znasz kogoś kto niesie bezinteresowną pomoc? Zgłoś go do konkursu na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2020. W tym roku konkurs poszerzyliśmy o nową kategorię - wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 listopada br.


  Konkurs Bydgoski Wolontariusz Roku organizowany jest przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy od  2003 roku. Obejmuje cztery kategorie wiekowe:

  • wolontariat dziecięcy – do 14 roku życia
  • wolontariat młodzieżowy –  w wieku 15 - 25  lat
  • wolontariat dorosły – osoby, które ukończyły 25 lat
  • opiekun wolontariatu.

  W tym roku konkurs został poszerzony o nową kategorię: wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

  Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in. w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To właśnie z myślą o nich organizujemy konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku. W tym roku, roku pandemii, szczególnie doceniamy wolontariuszy - bez ich zaangażowania nie udałoby się skutecznie pomagać choćby seniorom.

  Celem konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku” jest m.in. promowanie działań wolontariackich, kształtowanie postawy prospołecznej i obywatelskiej czy zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat możliwości świadczenia pracy o charakterze wolontariackim.

  Propozycje kandydatów zasługujących na wyróżnienie prosimy zgłaszać do dnia 27.11.2020 r. drogą e-mail na adres: wolontariat@um.bydgoszcz.pl 

  Niezbędne dokumenty do zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/ngo/wolontariat

  Arkusze zgłoszeniowe, które wpłyną do Urzędu Miasta Bydgoszczy niekompletne lub po określonym terminie nie będą rozpatrywane. Liczy się data wpływu do Organizatora konkursu. Wytypować można maksymalnie 8 osób z jednej organizacji/placówki/instytucji (po 2 kandydatów z każdej kategorii konkursowej).
   
  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Wolontariusza  w dniu 10 grudnia 2020 r. Z powodu pandemii COVID-19, wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter.  W tym roku uroczysta gala konkursu oraz Targi Wolontariatu zostaną przeniesione do sieci. Relacja na żywo będzie dostępna na Facebooku. Będziemy się łączyć online z bydgoskimi klubami wolontariusza, które zgłoszą deklaracje udziału w wydarzeniu.

  Szkoły, które są zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie deklaracji uczestnictwa na: wolontariat@um.bydgoszcz.pl do dnia 27.11.2020 r. Więcej informacji pod nr telefonu  52 585 92 73 oraz 52 585 87 27.

  Więcej także TUTAJ