logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  W BCOPW przechodzimy na „Świąteczny Czas”!
  Od poniedziałku 12 grudnia br., w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 zacznie się prawdziwie „świąteczny czas”. Dla odwiedzających Centrum, razem z organizacjami pozarządowymi, przygotowaliśmy mnóstwo specjalnych atrakcji – świątecznych eventów. W sumie – do 23 grudnia br. – zorganizowane zostaną 22 wydarzenia, w tym 7 różnorodnych projektów stowarzyszeń i fundacji dofinansowanych z budżetu Miasta Bydgoszczy w gramach tzw. małych grantów.


  Prezentujemy niektóre z przygotowanych atrakcji. Pełna lista wydarzeń dostępna jest – TUTAJ oraz w kalendarzu wydarzeń: VISITBYDGOSZCZ.PL
  *UWAGA na większość wydarzeń obowiązują zapisy online lub telefoniczne!

  ŚWIĄTECZNY KIERMASZ WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWYCH I SZKÓŁ SPECJALNYCH
  W poniedziałek i wtorek (12,13 grudnia br.), od godz. 10:00, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zespół Szkół nr 30 Specjalnych zapraszają do BCOPW Gdańska 5 do zakupu ozdób świątecznych. Wszystkie są unikalne, bo wykonane własnoręcznie przez podopiecznych warsztatów.

  Wystawcy:

  Warsztat Terapii Zajęciowej „Mega-Art.” przy Polskim Związku Niewidomych
  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych - WTZ VICTORIA
  Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Przystań"
  Zespół Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy
   
  ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
  Świąteczny czas sprzyja rozmowom i refleksjom, dlatego w poniedziałek 12 grudnia br. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz wolontariuszy, aby po tak niełatwym roku w przedświątecznej, magicznej atmosferze spojrzeć sobie w oczy, złożyć szczere życzenia oraz podjąć wspólne plany na dobrą przyszłość.
  Organizator: Biuro Aktywności Społecznej (Urząd Miasta Bydgoszczy)

  ŚWIĄTECZNY  KONCERT KOLĘD „GWIAZDKA JUŻ TUŻ, TUŻ”
  Koncert najpiękniejszych polskich i światowych kolęd w wykonaniu „Bydgoskich muzyków”.
  Organizator: Stowarzyszenie Feliks


  PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I MELODII ŚWIĄTECZNYCH

  W niedzielę, 18 grudnia br., Fundacja zorganizuje świąteczne spotkanie ze św. Mikołajem, konkurs i koncert kolęd oraz świąteczna sesja zdjęciowa dla bydgoskich przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci zostaną zaproszone na specjalny poczęstunek w formie wyjątkowych pierników oraz ciastek.
  Organizator: Fundacja "Nowe Pokolenie" w hołdzie Janowi Pawłowi II  

  WARSZTATY KULINARNE „BYDGOSKA VEGILIA”
  Viva! Akcja dla zwierząt - Bydgoszcz zaprasza 13 grudnia br. (o godz. 17.00) do BCOPW na „Vegilię”. To wydarzenie, na którym smakujemy dania kuchni roślinnej w wersji świątecznej, dzielimy się przepisami i wiedzą. Podczas wydarzenia odbędzie się: degustacja roślinnych dań świątecznych, pokaz gotowania roślinnych dań na święta, warsztaty z robienia wegańskich kosmetyków idealnych na prezent w duchu zero waste, interaktywny quiz z nagrodami.
  Więcej: TUTAJ
  Organizator: Fundacja Międzynarodowy ruch na rzecz zwierząt VIVA

  WARSZTATY ARTYSTYCZNE „JAK MALOWAĆ ŚNIEG”
  W piątek i sobotę (16, 17 grudnia br.), Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych udowodni, że aby prawdziwie namalować śnieg nie wystarczy tylko biała farba. Zapraszamy osoby w każdym wieku, całe rodziny!
  Więcej: TUTAJ
  Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych

  WARSZTATY PLASTYCZNE „KOLOROWE ŚWIĘTA”
  W niedzielę 18 grudnia br. zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci , młodzieży i dorosłych polegające na tworzeniu ozdób świątecznych. Wykonywane będą stroiki, które uczestnicy zabiorą do własnych domów. Przyozdobią one np. stół wigilijny, będą elementem dekoracyjnym lub doskonałym prezentem dla bliskich.
  Organizator: Stowarzyszenie Fordońska Kopalnia Pomysłów

  BAJKA IMPROWIZOWANA, KONCERT KOLĘD, WARSZTATY KREATYWNE Z KLOCKÓW LEGO, MALOWANIE PO BAWEŁNIANYCH PLECAKACH

  Cykl niezwykłych wydarzeń pełnych kreatywności i radości dla mieszkańców Bydgoszczy przygotowało Stowarzyszenie „Współgra”. W piątek, 16 grudnia br., Stowarzyszenie zaprasza na  bajkę improwizowaną w wykonaniu aktorów z grupy Blender Impro oraz koncert kolęd Adriana Błotnego i Joanny Kaczmarek. W poniedziałek 19 grudnia br. odbędą się kreatywne warsztaty z robotyki, podczas których będzie można zbudować własne konstrukcje z klocków lego, jak i pomalować świąteczną bombkę przy użyciu specjalnej maszyny. W piątek, 23 grudnia br., odbędą się kreatywne warsztaty z malowania po bawełnianych plecakach, które poprowadzi Michał Siedlecki. Podczas wszystkich wydarzeń nie zabraknie wizyty świętego Mikołaja, który rozda upominki dla wszystkich dzieci.
  Więcej: TUTAJ
  Organizator: Stowarzyszenie Współ.Gra

  SESJA ZDJĘCIOWA DO KALENDARZA ŚWIĄTECZNEGO, CYKL SPOTKAŃ DLA DZIECI, WARSZTATY MUZYCZNE, PLASTYCZNE
  Rozmaite atrakcje dla mieszkańców Bydgoszczy przygotowała Fundacja Stacja Akceptacja. W piątek, 16 grudnia br., odbędzie się sesja zdjęciowa do kalendarza na rok 2023. Podczas zajęć będzie możliwość zrobienia makijażu i przebrania się do scenek, które zostaną uwiecznione na świątecznych fotografiach. W niedzielę 18 grudnia odbędą się zajęcia muzyczne z repertuarem świątecznym, ćwiczeniami i zabawami na koordynację półkul mózgowych, elementami gier rytmicznych muzykoterapii, jak i warsztaty plastyczne, podczas których powstaną ozdoby świąteczne z różnych materiałów. Fundacja zorganizuje także cykl spotkań dla uczniów bydgoskich szkół o tematyce świątecznej. Całość projektu upamiętni specjalny podcast na Spotify.
  Więcej: TUTAJ
  Organizator: Fundacja Stacja Akceptacja