logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  „Dzień z Rodziną” - dziękujemy!
  Miniona sobota na Gdańskiej 5 upłynęła w atmosferze dziecięcej radości, rodzinnych zabaw, ale także ważnych rozmów. „Dzień z Rodziną” zgromadził w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu rodziny większe i mniejsze, partnerów programu „Bydgoska Rodzina 3+”, a także firmy i instytucje przyjazne rodzinom wielodzietnym. Dzień wcześniej, na uroczystej konferencji prasowej, wręczona została 50-tysięczna „Bydgoska Karta Dużej Rodziny”, uprawniająca do szeregu zniżek.  „Dzień z Rodziną” jest kontynuacją „Forum Dużej Rodziny”, organizowanego w latach ubiegłych. Dla nikogo nie zabrakło atrakcji. Partnerzy programu „Bydgoska Rodzina 3+” prezentowali swoją działalność oraz ofertę dedykowaną większej rodzinie. Równolegle odbywały się animacje dla milusińskich oraz ich opiekunów. Dzieci brały udział w konkursach, pokazach tanecznych, zabawach z bańkami mydlanymi i warsztatach tematycznych.

  Nowa formuła uwzględnia, obok licznych zabaw dla dzieci, także część konferencyjną dla rodziców i opiekunów. Odbył się między innymi panel dyskusyjny „Wielokulturowość, szacunek i tolerancja w rodzinie” - którego fragmenty udostępniamy poniżej.

  W wydarzenie zaangażowali się partnerzy społeczni, w tym partnerzy programu „Bydgoska Rodzina 3+”

   

  „Dzień z Rodziną” zorganizowano m.in. w celu promocji programu „Bydgoska Rodzina 3+”, który funkcjonuje w Bydgoszczy od 2013 roku.
  W programie uczestniczą duże rodziny, w tym rodziny zastępcze zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Miasta Bydgoszczy, składające się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W ramach programu „Bydgoska Rodzina 3+” wprowadzono Bydgoską Kartę Rodzinną, jako dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z programu. Do tej pory wydano 50 tysięcy kart, a do programu przystąpiło blisko 180 partnerów, którzy udzielają zniżek członkom rodzin wielodzietnych. Więcej o programie TUTAJ

  Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym,
  którzy wypełnili przestrzenie Centrum przy Gdańskiej 5
  przyjazną, rodzinną atmosferą.

  Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.