logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  „Dzień z Rodziną” na Gdańskiej 5
  Drugi raz pod taką nazwą przygotowujemy w sobotę 16 września wydarzenie, które wypełni wszystkie przestrzenie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Gdańska 5” atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Samemu to nie zabawa! Dlatego do współpracy zapraszamy chętnych partnerów i partnerki, a także organizacje kształtujące w Bydgoszczy klimat przyjazny rodzinie.  Jeszcze trochę wakacji…

  Wrzesień jest czasem powrotów - dla dzieci do szkół i przedszkoli, a dla dorosłych do pracy. Chcemy jednak, by urlopowa, letnia atmosfera pozostała z nami jak najdłużej. Hasłem „Jeszcze trochę wakacji…” będziemy zaklinać rzeczywistość i w połowie września cofniemy nieco czas, aby powspominać wakacyjne przygody, które staną się tematem organizowanych podczas „Dnia z Rodziną” konkursów z nagrodami.

  Co nieco zdradzimy

  W zasadniczym programie wydarzenia zmieściły się już między innymi porywające, okołomuzyczne animacje z cudownymi KreAktywnymi, integracyjna lekcja chemii na wesoło w ramach Family Spotu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” czy rodzinne warsztaty czytelnicze z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz, laureatką prestiżowej nagrody od The International Board on Books for Young People.

  Nie zabraknie wielkiego budowania z klocków LEGO z interaktywnymi robotami oraz cyklu wielopokoleniowych atrakcji, w których specjalizuje się Fundacja Ładowarka. W klimat wakacyjnych, urlopowych wspomnień doskonale wpisała się także Zakładka.Cafe, proponując kulinarne warsztaty „pancakes&shakes” dla dzieci oraz kawowy zawrót głowy, czyli „cupping” dla dorosłych.

  Na zakończenie i zwieńczenie dnia pełnego świetnej zabawy planujemy wielkie show, pokaz magii… bądź iluzji, jak kto woli :)

  Przestrzeń wydarzenia w dniu 16 września na Gdańskiej 5 dzielimy na trzy strefy:

  • animacji i integracji - w połączonych salach konferencyjnej i kolumnowej
  • warsztatowej - dla zamkniętych grup, na zapisy, w kameralnych salach 2 i 4
  • wyciszenia i relaksu - w Ogrodzie Społecznika/Społeczniczki przy ul. Drukarskiej, na podwórku Centrum

  To nie wszystko

  W ramach tegorocznego „Dnia z Rodziną” zaprezentujemy nową odsłonę profilu społecznościowego naszego programu, a także zapowiemy plebiscyt, w którym doceniać chcemy najaktywniejszych partnerów Bydgoskiej Rodziny 3+. Szczegóły wkrótce.

  Warto wiedzieć
  Wydarzenie kontynuuje kilkuletnią tradycję organizacji przedsięwzięć promujących program Bydgoska Rodzina 3+. Dlatego do współpracy zapraszamy naszych przyjaciół, partnerów programu, z którymi od 2013 roku budujemy w Bydgoszczy klimat przyjazny rodzinie. Bydgoska Rodzina 3+ to już dziś ponad 190 firm i instytucji, które proponują rodzinom z minimum trojgiem dzieci szereg zniżek i ofert specjalnych. To także ponad 55 tysięcy wydanych kart.


  Zachęcamy i zapraszamy, aby wspólnie,
  w przemiłej rodzinnej atmosferze,
  przeżyć w połowie września…
  jeszcze trochę wakacji!