logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Tak świętowalismy XX-lecie konkursu "Bydgoski Wolontariusz Roku"
  5 grudnia w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy odbyła się wyjątkowa uroczystość – obchody 20-lecia konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku”. W wydarzeniu udział wzięli wolontariusze_ki, prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz oraz przedstawiciele_ki Rady Miasta Bydgoszczy. Uroczystość uświetnili goście specjalni, którzy poproszeni zostali o odczytanie laudacji i wręczenia nagród laureatkom i laureatom.


  Wydarzenie było tylko świętowaniem dwóch dekad prestiżowego konkursu. Warto w tym miejscu dodać, że Bydgoszcz była jednym z pierwszych miasta, które podjęły się podobnej inicjatywy. Spotkanie sprzyjało także nawiązywaniu nowych znajomości w współpracy między wolontariackimi grupami. Gala w Teatrze Kameralnym była pełna pozytywnych wzruszeń,  uśmiechów i refleksji nad tym, jak ważną rolę w społeczności odgrywa społeczne, bezinteresowne zaangażowanie.

  Pan Rafała Bruski, Prezydent Bydgoszczy w swoim przemówieniu wyraził podziw dla wszystkich wolontariuszy, mówiąc: „Dziś spotykamy się w gronie osób, które dzielą się sobą i czują empatię do innych. Czują w sobie chęć pomocy i zaangażowania, kosztem własnego czasu. To piękna cecha. Bardzo dziękuję obecnym i innym bydgoskim wolontariuszom. Dla mnie wszyscy jesteście państwo zwycięzcami”.

  Nie zabrakło również znanych postaci z życia publicznego Bydgoszczy, które przyszły wesprzeć i docenić wolontariuszy. Wręczyli nagrody Wolontariuszom Roku w pięciu kategoriach. Dziękowali tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i energię dla dobra wspólnoty.

  Podczas gali wręczono wiele wyróżnień i nagród, jednak głównym celem było wyrażenie uznania dla każdego, kto choćby przez chwile zaangażował się w działalność wolontariacką. W trakcie gali prezentowano wyjątkowe projekty, inicjatywy społeczne i bezinteresowną pomoc, ukazując bogactwo i różnorodność działań podejmowanych przez wolontariuszy w ciągu ostatnich dwóch dekad.

  Wolontariusze Roku 2023:

  Wolontariat Dziecięcy: Kaja Grzelczak

  Wolontariat Młodzieżowy: Marlena Chróśniak

  Wolontariusz Dorosły: Helena Skonieczka

  Opiekun Wolontariatu: Agnieszka Sikorska

  Wolontariat w obliczu wojny i pomocy uchodźcom: Wojciech Chwil


  Serdecznie gratulujemy!