logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  OGŁOSZENIA OFERT Z WŁASNEJ INICJATYWY ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH  WSZYSTKIE OGŁOSZENIA OFERT Z WŁASNEJ INICJATYWY ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH (TZW. MAŁYCH GRANTÓW), PODAWANE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ,
  DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE BIP URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY, BIURO AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ - TUTAJ

  OGŁOSZENIE WYNIKÓW TRZECIEJ TURY NABORU OFERT "DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO W 2023 R."  Stowarzyszenie Akcja Zdrowie zaprasza!

  Dołącz do III Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku!  W imieniu organizatorów zapraszamy do BCTW 18 września br.

  Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

  Razem odkryjmy historię magistrali węglowej i przyszłość sieci TEN-T.

  Czekają nas inspirujące dyskusje i nowe spojrzenie na rozwój transportu w naszym regionie.

  Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia. Do zobaczenia 18 września! 

  #BursztynowySzlak2023 Więcej: TUTAJ

  Jak pracować nad rozwojem samego siebie - warsztaty w BCOPW  Zapraszamy na kolejne warsztaty coaching'owe do BCOPW Gdańska 5 z cyklu "Jak pracować nad rozwojem samego siebie?"

  Kiedy

  Warsztat Pogadać o coachingu, mentoringu i szkoleniu odbędzie się 22.09.2023 r.

  Dla kogo

  Jesteś pracownikiem, pracodawcą, emerytem, … ?

  Chcesz pracować nad rozwojem własnym? Która z metod rozwojowych kiedy i dla kogo? Wybrane metody rozwojowe zaprezentujemy w praktyce.

  Zapisy
  https://app.evenea.pl/event/pogadacocoachingumentoringuiszkoleniu/

  Zapraszamy na warsztat!  Fundacja Pogadać po ludzku zaprasza do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu na warsztat, który jest dofinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy. Zainteresowanych zapraszamy!

  Koronkowa Robota! Zapisy do bezpłatnego projektu szydełkowania w BCOPW  Zapraszamy do udziału w projekcie pn. "Koronkowa Robota", tj. cyklu warsztatów międzypokoleniowych opartych na różnych technikach rękodzielniczych.

  Przed nami trzy spotkania, które zainspirują uczestniczki i uczestników do rozwijania swojego hobby lub zapoczątkowania nowej pasji.

  21 lipiec [ 16:30 - 19:30 ] - warsztaty koronka szydełkowa zapisy:

  fb.me/e/14xfpc0jn 

  22 lipiec [ 10:30 - 13:30 ] - warsztaty frywolitka / koronka czółenkowa

  5 sierpień [ 10:30 - 13:30 ] - warsztaty koronka na tiulu / haft szamotulski /


  W imieniu organizatorów zapraszamy!

  Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach tzw. "Małego grantu w BCOPW".

  Ogłoszenie o likwidacji – STANĄĆ NA NOGI  Treść ogłoszenia do pobrania - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Nasza Ziębia  Treść ogłoszenia - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Budowa Ulicy Tranowej  Treść ogłoszenia - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Nefrytowa  Treść ogłoszenia - TUTAJ

   

   

  Nabór wniosków w trybie art. 19a (małe granty)  Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej ogłosiło nabór ofert w trybie art. 19a o ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dotyczących realizacji zadania pn. Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

  Szczegóły - TUTAJ

  Fundusz Solidarności z Ukrainą – dotacje na działania integracyjne w społecznościach lokalnych (informacja)  Fundacja Batorego zaprasza organizacje społeczne, które podejmują działania na rzecz adaptacji i integracji uchodźców i uchodźczyń w środowisku lokalnym do składania wniosków o dotację w Funduszu Solidarności z Ukrainą.

  Dotacje w wysokości maksymalnie do 60 000 zł 

  Więcej informacji: TUTAJ

  Ogłoszenie naboru do komisji konkursowej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych (do 21 lutego br.)  Nabór kandydatów do komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadania publicznego pn. Opracowanie diagnozy potrzeb i potencjału środowiska organizacji pozarządowych i wolontariatu w Bydgoszczy

  Szczegóły ogłoszenia - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Bydgoskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Kryptowalut  Treść ogłoszenia w załączeniu - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Trzcinowa buduje drogę 25/75  OGŁOSZENIE O LIKWIDACJI - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Otwarta Sieć Rzeczy  Ogłoszenie o likwidacji – Otwarta Sieć Rzeczy - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji - Stowarzyszenie Tenisowe Sokół Bajka  Ogłoszenie o likwidacji - Stowarzyszenie Tenisowe Sokół Bajka - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Bydgoski Klub Modelarzy  Treść ogłoszenia TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Stowarzyszenie MEDICA  Treść ogłoszenia do pobrania - tutaj

  Poprowadź punkt dla cudzoziemców  Ogłaszamy konkurs na prowadzenie punktu informacyjno-doradczego dla cudzoziemców w 2023 roku. Chętni poprowadzą też infolinię pomocową. Na zgłoszenia organizacji pozarządowych czekamy do 4 stycznia 2023 roku.

  Szukamy organizacji pozarządowych chętnych do poprowadzenia punktu informacyjno-doradczego dla cudzoziemców. Czekamy na zgłoszenia ngo’sów, które w centrum miasta pomogą wypełnić dokumenty urzędowe, wynająć mieszkanie, poszukać pracy czy udzielą wsparcia w zapisaniu dziecka do szkoły lub przedszkola. Poprowadzą także specjalną infolinię pomocową. Na oferty czekamy do 4 stycznia 2023.

  Punkt doradczo-informacyjny ma służyć cudzoziemcom przebywającym w Bydgoszczy. Chcemy, by zlokalizowany był w centrum miasta. W ramach konkursu przewidujemy finansowe wsparcie zadania w wysokości 100 tys. zł.

  Punkt ma zapewniać wsparcie w zakresie:

  • wypełniania dokumentów związanych z legalizacją pobytu,
  • wypełniania innych dokumentów urzędowych,
  • zapisywania dziecka do szkoły,
  • wynajmu mieszkania,
  • poszukiwania pracy,
  • poszukiwania usług specjalistycznych m.in: tłumacza przysięgłego, prawnika.

  Obiekt musi być dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie organizacje spełniające kryteria konkursowe, gotowe poprowadzić punkt z finansowym wsparciem Miasta. Na oferty czekamy do 4 stycznia 2023 roku. Szczegóły TUTAJ.

  Warto wiedzieć

  W Urzędzie Miasta działa zespół pracowników odpowiedzialnych za relacje międzynarodowe. Także Bydgoskie Centrum Informacji, mieszczące się przy ul. Batorego 2, służy informacjami turystycznymi bez językowej bariery. Oferty pracy dla cudzoziemców przygotowuje także Powiatowy Urząd Pracy. Punkt informacyjno-doradczy dla cudzoziemców przebywających w Bydgoszczy jest istotnym uzupełnieniem tej oferty, zorientowanym na sprawy urzędowe i formalno-prawne.

  Spotkanie nt. Witkaca w Bydgoszczy  Twoja organizacja pozarządowa planuje złożenie oferty w ramach w ramach konkursów Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla NGO – edycja 2023? Przyjdź na spotkanie, na którym dowiesz się, jak przygotować ofertę realizacji zadania publicznego w Witkacu.

   

  „Jak przygotować ofertę w Witkacu w ramach konkursów Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla NGO” – to temat spotkania, na które zaprasza Ośrodek Tłok.

  Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady składania ofert w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych – edycja 2023 – ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestnicy poznają podstawowe funkcjonalności Witkaca – systemu, za pomocą którego Urząd Marszałkowski przeprowadza konkursy. Omówiony zostanie także wzór oferty realizacji zadania publicznego: syntetyczny opis zadania, działania, rezultaty, harmonogram itp.

  Gdzie i kiedy?

  1 grudnia, Bydgoszcz, BCOPW, godz. 12.30-15.30

  Dla kogo?

  Na spotkania zapraszamy przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

  Jak się zgłosić?

  Prześlij mail na rozwoj@tlok.pl, podając imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej organizacji, w tytule maila wpisując „spotkanie nt. Witkaca”.

  Kto prowadzi?

  Spotkanie poprowadzi Joanna Kamińska ze Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.

  Wsparcie szkoleniowe jest realizowane w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich – Pro NGO”, finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

   

   

   

   

  Informacja Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP)  Ogłoszenie o likwidacji – Budowa Ulicy Cytrusowej  Ogłoszenie o likwidacji – Budowa Ulicy Cytrusowej  - TUTAJ-

  Ogłoszenie o likwidacji – Bagaż Doświadczeń   

  Ogłoszenie o likwidacji – Bagaż Doświadczeń - TUTAJ

   

  Piknik na zdrowie  Rada Osiedla Leśnego przy współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną oraz Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego serdecznie zapraszają mieszkańców Bydgoszczy na Piknik na zdrowie. Wydarzenie odbędzie się 4 września br., w godzinach: 12:00-17:00 w Parku Harcerstwa Bydgoskiego na Osiedlu Leśnym. W programie EXPO ZDROWIE i PODRÓŻ W CZASIE.
  Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

  OGŁOSZENIA OTWARTYCH KONKURSÓW OFERT BAS  OGŁOSZENIA DOT. OTWARTYCH KONKURSÓW OFERT - TUTAJ

  ELEKTRONICZNY GENERATOR OFERT - TUTAJ

  OGŁOSZENIE KRAJOWEGO FORUM SAMORZĄDOWEGO  PLAN PRACY KRAJOWEGO FORUM SAMORZĄDOWEGO NA 2022r.             
  ZGODNY Z HARMONOGRAMEM  SPOTKAŃ W RAMACH NIEODPŁATNYCH PORAD OBYWATELSKICH  DLA ZWIĘKSZENIA ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZEŃSTWA

  T U T A J

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Pod Aniołem  Ogłoszenie - TUTAJ

  Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej:  - Zarządzenie ws. naboru do komisji konkursowej

  Komunikat dot. fundacji i stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS  Komunikat dot. nowego obowiązku zgłaszania przez organizacje pozarządowe z KRS tzw. beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

  Więcej - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Luvadance Cheerleaders Bydgoszcz  Ogłoszenie - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – Stowarzyszenia Fizjoterapii Holistycznej  Ogłoszenie - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji – KWIDZYŃSKA  Ogłoszenie - TUTAJ

  Organizacje wspólnie dla wolontariatu  Interesujesz się wolontariatem? Współpracujesz z wolontariuszami na co dzień? No to wyobraź sobie, że wraz z grupą przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji zajmujesz się rozwojem wolontariatu w regionie – weryfikujesz dokumenty, diagnozujesz, planujesz działania. Masz na to odpowiednie środki finansowe i wsparcie organizacyjno-techniczne. Brzmi nieprawdopodobnie? To opis funkcjonujących już Koalicji Wolontariatu w Bydgoszczy i w Toruniu.

  Lokalne Koalicje Wolontariatu to jedno z działań prowadzonych przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach Korpusu Solidarności – wieloletniego programu rozwoju wolontariatu. Koalicje to nieformalne grupy (tzn. grupy nie posiadające osobowości prawnej), które są otwarte na podmioty i osoby zainteresowane rozwijaniem wolontariatu w lokalnym środowisku oraz promowanie dobrych praktyk i rozwiązań związanych z wolontariatem. Koalicje mają też możliwość realizacji własnych pomysłów na promocję i rozwój wolontariatu (koalicje mają na to własne środki zapewnione przez Federację). Udział w koalicji nie wiąże się z opłatami (np. wnoszeniem opłat za członkostwo) – siła i efektywność koalicji zależą od zaangażowania jej uczestników.

  Dotychczas członkowie Koalicji zorganizowali warsztaty design-thinkingu dla lokalnych organizacji oraz akcję „Zamaskowana pomoc”, niebawem natomiast odbędą się szkolenia dla organizatorów wolontariatu pod wdzięczną nazwą „Wolontariat w internetach”.

  Przed koalicjami jeszcze wiele wyzwań oraz planów w zakresie rozwijania wolontariatu i promowania postaw prospołecznych wśród mieszkańców regionu. Dlatego jeżeli i Tobie na tym zależy, a przy okazji myślisz o współpracy z innymi organizacjami, to serdecznie zapraszamy na spotkania Koalicji: 

  Bydgoszcz – 01.12.2021 (środa)
  w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, w godz. 12.00-15.00

  Toruń – 08.12.2021 (środa)
  w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej "Drugie Piętro", ul. Konopnickiej 13, w godz. 12.00-15.00
   

  Chęć udziału w wybranym spotkaniu Koalicji wystarczy zgłosić w formularzu:  << LINK >>

  Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II - Radosne Serca

  Fundacja dla Życia i Zdrowia - Bezpieczny Senior  Ogłoszenie: likwidacja Stowarzyszenia "Uśmiechnięte Seniorki 60+"  Treść ogłoszenia - TUTAJ

   

  Spotkanie: wolontariat - kilka pomysłów i środków jak go rozwijać (granty, bony, certyfikaty)

   

  Jeżeli w Twojej organizacji/instytucji działają wolontariusze lub zamierzasz taką współpracę rozpocząć, to serdecznie zapraszamy na spotkanie podczas którego dowiesz się m.in.:

  1.       Jak organizować i prowadzić wolontariat.

  2.       Jak pozyskać wolontariuszy.

  3.       Jak przygotować ofertę dla wolontariuszy.

  4.       Skąd wziąć środki na rozwój wolontariatu.

  5.       Jak sprawdzić czy prowadzony w organizacji wolontariat spełnia wymogi formalno-prawne.

  Spotkanie odbędzie się 13. października br. w Bydgoszczy w godz. 13:00-17:00 (Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych)

  Formularz zgłoszeniowy na spotkanie >>

  Po spotkaniu jest możliwość konsultacji indywidualnych z organizacjami i instytucjami (również w zakresie pozyskiwania środków na rozwój wolontariatu).

  Nasza oferta jest bezpłatna.

  Organizator:

  Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

  Fosa Staromiejska 30/3, 87-100 Toruń

  e-mail: federacja@federacja-ngo.pl, tel. 566522356

  Rekrutacja do projektu "Klub Powsinogi"

  Oferta stowarzyszenia "Pomagamy"

  Stowarzyszenie Łatwo Pomagać-Wakacyjny Dzień Dziecka i moc prezentów dla pacjentów

  Fudacja Szansa dla niewidomych, oddział w Bydgoszczy zaprasza do udziału w projekcie "Książka dostępna-jako forma rehabilitacji i aktywizacji społecznej".

  Stowarzyszenie Feliks zaprasza!

  Fundacja Nowe Pokolenie i Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum zapraszają dzieci w wieku od 7 do 12 lat na półkolonie w klimacie wakacyjnych różności  Półkolonie odbędą się w terminie od 2 do 6 sierpnia 2021r.

  NSP W BCOPW

  WYNIKI KONKURSU "DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO W 2021 R."  - ZOBACZ WYNIKI -

   

  Ogłoszenie o likwidacji – Droga Homarowa  Treść ogłoszenia

  Ogłoszenie o likwidacji: "Szuwarowa"  TREŚĆ OGŁOSZENIA

  Ogłoszenie o likwidacji: Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorscy Łowcy Burz  TREŚĆ OGŁOSZENIA

  Krajowe Forum Samorządowe informuje:

  PL Dom Sue Ryder - Pacjent w centrum naszej uwagi

  Przekaż 1% swojego podatku dochodowego Fundacji Kreatywnej Edukacji!

  Ogłoszenie o likwidacji - Ratownicy dla Afryki  Treść ogłoszenia - TUTAJ

  Wynik konkursu ofert pn. Prowadzenie punktu informacyjnego „Welcome desk” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w 2021 roku.  TREŚĆ OGŁOSZENIA - TUTAJ

  Ogłoszenie - Stowarzyszenie Leszczowa  TREŚĆ OGŁOSZENIA - TUTAJ

  Nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych w komisji konkursowej opiniującej oferty zgłoszone w otwartym konkursie ofert pn. Prowadzenie Punktu Informacyjnego „Welcome Desk” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych

  TUTAJ

  Nabór trwa do 6.01.2021 

  Ogłoszenie o likwidacji - Kuj-Pom Stow.Poszukiwawcze Syderyt  TREŚĆ OGŁOSZENIA - TUTAJ

  Ogłoszenie o likwidacji - Stowarzyszenie Bydgoszcz–Szczytowa–Start  TREŚĆ OGŁOSZENIA - TUTAJ

  Konkurs ofert pn. PROWADZENIE PUNKTU INFORMACYJNEGO „WELCOME DESK” W BYDGOSKIM CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I WOLONTARIATU (BCOPW) W 2021 ROKU  NABÓR TRWA DO 4.01.2021 - SZCZEGÓŁY TUTAJ

  FORMULARZ OFERT WITKAC.PL - TUTAJ

  Wyniki konkursu "Dofinansowanie wkładu własnego w 2020 r. - EDYCJA II"  Treść zarządzenia rozstrzygającego - TUTAJ

  Nabór do komisji konkursowej pn. "Dofinansowanie wkładu własnego w 2020 r. Edycja II"  TUTAJ

  WYNIKI KONKURSU NA WKŁAD WŁASNY W 2020 R.  TUTAJ

  OTWARTE KONKURSY OFERT MIASTA BYDGOSZCZY

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Cogito  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia „Dziedzictwo Bydgoszczy”  Ogłoszenie o likwidacji stowarzyszenia "Młodzi dla Ciebie"  Ogłoszenie o likwidacji stowarzyszenia Ambasada w Bydgoszczy  Ogłoszenie o likwidacji stowarzyszenia Federacja Ekstremalnych Sportów Motocyklowych  Informacji o przekształceniu Stowarzyszenia Waleczne Serca  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej Zwierząt Towarzyszących  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Dorszowa  BAL KARNAWAŁOWY ORAZ BEZPŁATNE ZAJĘCIA 2020   

  ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA W LUTYM

  Rodzicu! Szukasz interesujących zajęć dla dziecka? Mamy dla Ciebie świetną propozycję. W tym miesiącu możesz skorzystać z bezpłatnych wejściówek na aż 6 różnych zajęć. Na początek coś dla maluszków i ich rodziców:

  Rytmika – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 20 miesięcy do 3 lat. To dobry sposób na rozwój kompetencji społecznych. Dzieci uczą się zabawy w grupie, dzielenia zabawkami i współdziałania we wspólnej przestrzeni. Ponadto rozwijają pamięć wzrokową i słuchową, koordynację ruchową i zdolności manualne. Jedne zajęcia, a tyle korzyści! Zapraszamy 18 lutego o godz. 16:45.

  Barwne Nutki – ogólnorozwojowe zajęcia artystyczne dla dzieci od 2,5 do 3,5 lat. Zabierzemy Was w świat zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na naszych zajęciach w kreatywny sposób wykorzystujemy zwyczajne rzeczy do niezwykłej zabawy. Przyjdź do nas 20 lutego o godz. 17:00.

  Co lubią przedszkolaki? Wesołą zabawę i ruch. My o to szczególnie dbamy i dlatego organizujemy zajęcia, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku:

  Balet - to wspaniała forma tańca dla dzieci, której można się uczyć już od najmłodszych lat. Doskonale uczy koordynacji ruchowej, obycia z własnym ciałem i jest dobrym sposobem na nawiązanie relacji z rówieśnikami. Zajęcia prowadzimy w formie zabawy. To rewelacyjna recepta na zagospodarowanie czasu wolnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się 18 lutego o godz. 15:15.

  Zajęcia wokalno- teatralne- to propozycja dla wszystkich przyszłych aktorów. Jeżeli Twoje dziecko ma predyspozycje aktorskie i chcesz rozwijać jego talent, zapisz je do naszej grupy! Wykorzystując naturalną chęć dziecka do zabawy, stworzymy możliwość nauki sztuki aktorskiej. To będzie czas, w którym przedszkolaki za sprawą swojej wyobraźni przeniosą się do innego świata. Będziemy uczyć wczuwania się w rolę, pracy nad emisją głosu, nad dykcją. Nauczymy też radzenia sobie ze stresem przed publicznymi występami. Zapraszamy 25 lutego o godz. 16:00.

  Grupa taneczna „Iskierki” – kolejna opcja dla ruchliwych i roztańczonych przedszkolaków. Nauczymy Twoje dziecko podstaw różnych stylów tanecznych. Rozbudzimy w nim poczucie rytmu i zadbamy o świetną zabawę. Z bezpłatnej wejściówki można skorzystać w dniu 27 lutego o godz. 17:00.

  Na koniec coś dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia z modelarstwa kierujemy do dzieci od 7 do 10 lat. Poprawiają sprawność manualną i rozwijają kreatywne myślenie. Zajęcia odbędą się 25 lutego o godz. 17:30.

  Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: fubndacja@nowe-pokolenie.pl

  Zajęcia odbywają się przy ul. Siedleckiego 12 (osiedle Wyżyny)

   

  Miłośników karnawałowych rytmów zapraszamy do udziału w BALU KARNAWAŁOWYM! Bal w dwóch grupach wiekowych dla dzieci już od 2 roku życia.
  Cena to 30zł.

   

   

  DO ZAOPINIOWANIA: Projekt Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2020 - DO EW. ZAOPINIOWANIA PRZEZ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

  OTWARTE KONKURSY OFERT MIASTA BYDGOSZCZY

  OGŁOSZENIA OFERT ZŁOŻONYCH W TRYBIE 19A USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE

  Ogłoszenie o likwidacji Zrzeszenia Prawników Polskich Oddział w Bydgoszczy

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Smukała

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia "Rodzice Dzieciom"

  Ogłoszenie dot. likwidacji Stowarzyszenia Krajowa Izba Fizjoterapeutów

  Ogłoszenie dot. likwidacji stowarzyszenia zwykłego Emerytów i Rencistów Energetyki

  Ogłoszenie dot. likwidacji stowarzyszenia zwykłego "Świętopełka"

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia emerytowanych nauczycieli i artystów „Miłorząb”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a pt. „Wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania dzieci z grupy zagrożenia niepełnosprawnością”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a „Strategie deeskalacji zachowań dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami behawioralnymi i emocjonalnymi”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a „Przygotuj się do karmienia piersią i Małyssak na świecie”

  Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

  Nabór na partnera w celu zawiązania partnerstwa do wspólnej realizacji projektu pn. "Klub Seniora w Fordonie"

  Ogłoszenie Stowarzyszenia "Uśmiechnięte Seniorki 60+"

  Darmowe warsztaty dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych (PCK)

  Ogłoszenie Stowarzyszenia Działkowców Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki

  Ogłoszenie Bractwa Rycerskiego Kasztelanii Bydgoskiej

  Ogłoszenie Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Fitness "Violetta"

  Ogłoszenie Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego "Beija - Flores"

  Ogłoszenie Użytkowników Ogrodu Działkowego "Pod Brzozą"

  Ogłoszenie dot. rozwiązania Stowarzyszenia "Nasza Europa"

  Zarządzenie Nr 207/2019 Prezydenta Miasta Bydgoszczy - rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert (wkład własny)

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nr 15

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert nr 6 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nr 10

  Zarządzenia w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert nr 5 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert nr 11

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 4 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 3 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 2 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną !  Głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” trwa.  Patronat nad programem objął Prezydent Bydgoszczy.

   

  Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Projekty z Bydgoszczy i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Fundacja „Dr Clown”

   W trakcie trwanie projektu prowadzona będzie promocja połączona ze spotkaniami informacyjnymi i naborem nowych wolontariuszy, którzy wezmą udział w trzech szkoleniach z zakresu bajkoterapii, logopedii i pedagogiki. Głównym celem jest zaangażowanie społeczne bydgoszczan, którzy po cyklu szkoleń prowadzić będą wieczorne czytanie bajek z wykorzystaniem bajkoterapii, a także terapii śmiechem i zabawą. Dzięki czemu zmniejszy się poczucie lęku u dzieci związane z pobytem w szpitalu.

  • Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych

   Strzelce Górne są położone na obszarze pradoliny Wisły. Budynek szkoły to dawny pałac, położony w parku. Projekt „Wersal” ma na celu rewitalizację zaniedbanego klombu przed szkołą, aby ubogacać wrażenia estetyczne. Projekt inspirowany jest ogrodami Wersalu i wpłynie na postawę proekologiczną, edukację przyrodniczą. Wykonany będzie dzięki wspólnej pracy rodziców dzieci i nauczycieli SP Strzelce Górne przy wsparciu seniorów - ekspertów ogrodnictwa, dodatkowo seniorki zadbają o poczęstunek dla pracujących.

  • Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka

   Projekt skierowany jest do mieszkańców Bydgoszczy, którzy w maju na terenie sklepu Tesco będą mogli skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych, badania cholesterolu, cukru, ciśnienia tętniczego, badań wellness (wapń w kościach, nawodnienie organizmu, tkanka tłuszczowa) oraz zdobędą wiedzę o zdrowym odżywianiu dzięki pokazom kulinarnym, poradom dietetycznym. Na dzieci czeka kącik, gdzie poprzez zabawę oswoją się z lękiem wizyty u lekarza oraz nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

   

   

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 1 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Jak przekazać 1% podatku

  Informacja o złożonej ofercie w trybie 19a „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”

   Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450) - tytuł zadania publicznego (nazwa własna projektu): „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”.

  2018-04-23
  sygnatura: ZWO.525.3.2018
  Termin składania ofert: 2018-05-04

  Komunikat:
  Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450).

  Tytuł zadania publicznego (nazwa własna projektu):  „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”
  Nazwa oferenta: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Otoz animals”, odział kujawsko-pomorski
  Termin realizacji zadania: od 1 czerwca 2018 r. do 28 sierpnia 2018 r.
  Wysokość wnioskowanego dofinansowania zadania publicznego: 5 500,00 zł

  Wszelkie uwagi dotyczące zamieszczonej oferty należy kierować do Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pisemnie na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy Zespól ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Jezuicka 2, 85-102 Bydgoszcz lub drogą elektroniczną: ngo@um.bydgoszcz.pl w terminie do dnia 4 maja 2018 r.

  Oferta - „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT” (PDF DO POBRANIA)