logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Poprowadź punkt informacyjny dla cudzoziemców
  Miasto Bydgoszcz ogłosiło otwarty konkurs ofert na prowadzenie punktu informacyjno-doradczego dla cudzoziemców. W centrum Bydgoszczy, cudzoziemcy przebywający w naszym mieście, zarówno goście jak i osoby planujące dłuższy pobyt, będą mogły otrzymać kompleksowe wsparcie w zakresie współpracy z urzędami i instytucjami, w zakresie załatwiania spraw związanych z szeroko rozumianą administracją.


  W planowanym punkcie zapewnione ma zostać wsparcie w zakresie:

  • wypełniania dokumentów związanych z legalizacją pobytu,
  • wypełniania innych dokumentów urzędowych,
  • zapisywania dziecka do szkoły,
  • wynajmu mieszkania,
  • poszukiwania pracy,
  • poszukiwania usług specjalistycznych m.in: tłumacza przysięgłego, prawnika.

  Uruchomiona zostanie także infolinia.

  Warto dodać, że w strukturach Urzędu Miasta od lat działa zespół pracowników odpowiedzialnych za relacje międzynarodowe. Także Bydgoskie Centrum Informacji, mieszczące się przy ul. Batorego 2, służy informacjami turystycznymi bez językowej bariery. Punkt informacyjno-doradczy dla cudzoziemców przebywających w Bydgoszczy ma być istotnym uzupełnieniem tej oferty usług, zorientowanym na sprawy urzędowe i formalno-prawne.

  Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie organizacje zajmujące się relacjami międzynarodowymi, gotowe poprowadzić punkt z finansowym wsparciem Urzędu Miasta.

  Pełna dokumentacja konkursowa dostępna jest w systemie Witkac.pl - dedykowanym składaniu ofert przez organizacje pozarządowe.

  ZAPOZNAJ SIĘ Z DOKUMENTACJĄ I ZŁÓŻ WNIOSEK