logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  XV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w BCOPW „Gdańska 5”
  W globalną inicjatywę promującą świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie inicjatyw biznesowych włącza się także Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Gdańska 5”. Zapraszamy w nasze progi reprezentantów trzech nieco odmiennych perspektyw postrzegania przedsiębiorczości.


  Rozmawiać będziemy o aktywności w wieku senioralnym, o przedsiębiorczości kobiet, a także łączenia działalności gospodarczej z aktywnością społeczną. Każde z trzech spotkań przeprowadzone zostanie w kawiarence obywatelskiej „Miód i Tymianek” BCOPW przy Gdańskiej 5. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych. Na każde ze spotkań można przyjść z dziećmi – które mogą w tym czasie bawić się w kąciku zabaw.

  Spotkania prowadzone będą formule moderowanej rozmowy z bohaterkami i bohaterami tematu. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość aktywnego włączenia się do rozmowy i przedstawienia swojego punktu widzenia, swojego doświadczenia, bądź wątpliwości. A wszystko w miłej atmosferze, przy antyoksydancie w filiżance i zdrowym, zbożowym ciasteczku.

  Przedsiębiorczość senioralna
  – bydgoskie trenerki „Teraz My”

  W poniedziałek, 14 listopada, o 14.00, zapraszamy na spotkania z trzema Seniorkami - Atomówkami!
  I to porównanie do postaci z kultowej kreskówki nie jest w żadnym stopniu przesadzone.
  Izabela Piórkowska-Jasina, Irmina Ziółkowska i Bożena Banaś są trenerkami różnych aktywności fizycznych.

  Łączy je nie tylko przyjaźń, ale przede wszystkim misja - promocji aktywności fizycznej, ćwiczeń i ruchu, dla zdrowia ciała i ducha. Misję tę odkryły i rozwinęły w wieku już dojrzałym. Historia każdej z Pani - choć nieco odmienna, ma wspólny mianownik, a nawet ma ich kilka. To spontaniczności, odwaga, współpraca, otwarcie na naukę i gotowość podejmowania wyzwań. A wszystko w wieku (nie wypominają naszym wspaniałym bohaterkom) w którym już nikt nic nie musi - jak twierdzą seniorzy.

  Izabela, Irmina i Bożena też nie muszą, po prostu chcą!

  Na prowadzonych przez Panie treningach i prelekcjach, w kilku bydgoskich klubach i siłowniach gromadzą się nie tylko seniorzy. Emanują pogoda ducha i motywują do aktywnego dbania o swoje zdrowie, w sposób ciekawy, zachęcający i uzależniający - w tym pozytywnym słowa znaczeniu.

  Przedsiębiorczość kobiet
  – jak połączyć życie rodzinne z własnym biznesem?

  W czwartek, 17 listopada, o 10.00 zapraszamy na spotkanie z Ewą Pierucką. To kobieta pracująca, mama dwojga dzieci, specjalistka w dziedzinie zdrowego odżywiania, właścicielka kawiarenki obywatelskiej „Mód i Tymianek”, który znajduje się na parterze BCOPW „Gdańska 5” oraz z pasji cukierniczka.

  Na spotkanie serdecznie zapraszamy planujące rozpoczęcie biznesu mamy, gdyż na spotkaniu postaramy się odpowiedzieć, jak optymalnie łączyć życie rodzinne z ambicjami biznesowymi? Jak organizować czas, by starczyło go na wszystko, albo jeszcze więcej? Czy podejmując wyzwanie biznesowe potrzeba dziś więcej odwagi, czy może pozytywnego szaleństwa? Wreszcie, poza głównym tematem przedsiębiorczości, Ewa będzie dzielić się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia.

  „Przedsiębiorcze NGO – sieciowanie przy kawie”

  Również w czwartek, 17 listopada, o godzinie 17.00 zapraszamy głównie reprezentantów przedsiębiorczych NGO – pod hasłem „Poznajmy się!”

  Także na tym spotkaniu nie zabraknie pozytywnej bohaterki. Będzie nią Magdalena Dworska, dyrektorka ds. fundrisingu i PR w Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II, reprezentantka Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

  O co chodzi w „sieciowaniu”? To właśnie będzie głównym celem spotkania – abyśmy się wzajemnie poznali, wymienili kontaktami, wzbogacili wzajemnie doświadczeniami w prowadzeniu aktywnej, progresywnej i otwartej także na wyzwania biznesowe organizacji społecznej. Optymalna równowaga między działalnością gospodarczą i zaangażowaniem społecznym dostarcza nie tylko ogromnej satysfakcji. Jest także wartością dodaną dla obydwu aktywności.

  Przyjdź i zważ!